Třídní vzdělávací program - Mátová třída

Tajuplný kufr medvěda Barnabáše


Moudrý medvěd Barnabáš se svým tajuplným kufrem s námi zůstává i v letošním školním roce a většinou na začátku týdne nám zanechá v kufru překvapení, které nás bude motivovat k zajímavým činnostem. Přirozeným domovem medvěda Barnabáše je les, proto i nás bude medvěd lákat ven, a to za každého počasí. Chceme dětem umožnit co nejvíce pohybu na naší zahradě, která nám dává pestrou nabídku možností k objevování, vypravíme se i za hranice naší školky do přírody. Rádi čerpáme ze stránek www.ucimesevenku.cz.

Naším cílem je přistupovat k dítěti jako k osobnosti s individuálními potřebami, ale i s jedinečnými vlohami a vlastnostmi. Chceme vytvořit takové prostředí ve třídě, které bude u každého z dětí rozvíjet komunikační schopnosti, upevňovat sociální vztahy, posilovat jejich sebevědomí. 
 
Budeme pokračovat v našich pravidelných činnostech v dílně, kterou máme na naší zahradě. Děti se seznámí se základními řemeslnými technikami jako je zatloukání, smirkování, řezání, vrtání apod. Seznámíme děti s keramickou hlínou a naše umělecké výrobky vypálíme v peci.

Inspirujeme se metodikou Dobrý začátek. Metodika je zaměřena na emoční a sociální rozvoj dětí. Hlavními pilíři je vstřícný přístup a pozitivní komunikace s dětmi i dospělými. Více informací můžete získat na stránkách www.scholaempirica.org nebo se ptejte přímo nás :).

Nový komunikační systém MŠ - TWIGSEE
Inspekční zpráva ČŠI
Projekt OP JAK Podpora škol