Třídní vzdělávací program - Mátová třída

Tajuplná truhla medvěda Barnabáše


Moudrý medvěd Barnabáš se svou tajuplnou truhlou k nám bude přicházet a lákat nás k objevování a poznávání nových věcí. Přirozeným domovem Barnabáše je les, proto nás bude lákat ven, a to za každého počasí. Chceme dětem umožnit co nejvíce pohybu na naší zahradě, která nabízí pestrou nabídku možností k objevování. Vypravíme se i za hranice naší školky do přírody. Rádi čerpáme ze stránek www.ucimesevenku.cz. Budeme pokračovat v našich pravidelných činnostech v dílně, kterou máme na naší zahradě. Děti se seznámí se základními řemeslnými technikami jako je zatloukání, smirkování, řezání, vrtání apod.

Naším cílem je přistupovat k dítěti jako k osobnosti s individuálními potřebami, ale i s jedinečnými vlohami a vlastnostmi. Chceme vytvořit takové prostředí ve třídě, které bude rozvíjet komunikační schopnosti dětí, upevňovat sociální vztahy, posilovat jejich sebevědomí. S tím nám budou pomáhat loutky kluka a holky. Jednoduchou dramatizací budeme společně hledat řešení situací, které ve třídě nastanou.
 
Inspirujeme se metodikou Dobrý začátek. Metodika je zaměřena na emoční a sociální rozvoj dětí. Hlavními pilíři je vstřícný přístup a pozitivní komunikace s dětmi i dospělými. Více informací můžete získat na stránkách www.scholaempirica.org nebo se ptejte přímo nás :).

Projekt OP JAK Podpora škol
Projekt Národní plán obnovy